Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie

ROEE Dziewin


Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej na obszarze Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (ROEE-LGOM) powstał w 2016 roku dzięki otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Ośrodek mieści się w malowniczej dolnośląskiej wsi Dziewin. Miejscowości położonej na wysokiej skarpie starorzecza Odry w Dolinie rzeki Odry i obszarze chronionym Natura 2000. Łęgi Odrzańskie otoczone lasem, stanowią idealną oprawę do połączenia zajęć stacjonarnych z praktycznymi zajęciami w terenie.

Przy Ośrodku znajduje się ścieżka edukacyjna obrazująca pracę urządzeń OZE (pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych i wiatraków), które zasilają budynek w ciepłą wodę i prąd przez cały rok. Dodatkowo przy ośrodku znajduje się plac zabaw oraz miejsce do grillowania.

Dodatkowo w Ścinawie powstało schronisko młodzieżowe z bazą noclegową dla 70 osób oraz z salami konferencyjnymi oraz salami audytoryjnymi, które umożliwiają dłuższy pobyt i edukację kilkudniową dla grup zorganizowanych.

 

Ośrodek zaprasza w godzinach 9:00 – 13:00. Przeprowadzane są dwa rożne warsztaty w cenie 15 zł od dziecka. Prelekcja o odnawialnych źródłach energii odbywa się nierozłącznie przy każdej wycieczce. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.